lt
  • en
  • pl
  • ru

Oro pagalvės valdymo blokas

Oro pagalvės valdymo blokas

Oro pagalvės valdymo blokas (angl. ACU - Airbag control unit) - tai specifinis ECU tipas, apdorojantis signalus, priimtus iš įvairių daviklių išdėstytų automobilyje. Analizuodamas signalus priimtus iš daviklių, valdymo blokas nusprendžia kada reikia išskleisti oro pagalvę. Esant visoms numatytoms sąlygoms, valdymo blokas duoda signalą į atitinkamą  oro pagalvę.

Oro pagalvės valdymo blokas dažniausiai montuojamas automobilio centrinėje dalyje, nes ten jis gali būti labiausiai apsaugotas nuo smūgių. Šiuolaikinės oro pagalvių sistemos plačiai tobulinamos ir neapsiribojama vien tik pagalvės pripūtimo pasirinkimu. Naujausi  ACU priima signalus ne tik iš smūgio daviklių bet ir iš kitų papildomų jutimo prietaisų, kurie seka keleivių būseną (svorį, ugį, kūno padėtį ir ar yra prisegtas saugos diržas bei kt.) Taip ACU nustato, kokią pagalvę kokia galia išskleisti, kad keleivis patirtų mažiausiai sužalojimų.

Tokių daviklių veikimo principų yra ne vienas - vieni davikliai naudoja ultragarsa, kitų veikimo principas pagrįstas elktrinio lauko linijomis, kurios dar vadinamos protingosios elektrinio lauko linijos (angl. Smart electric field lines).


Partneriai